• Tüm Kategoriler
  • INTEL i5-12500 6 Core, 3.0Ghz, 18Mb, 65W, LGA1700, 12.Nesil, TRAY, (Grafik Kart VAR, Fan YOK)

   Görsel 1
   AtlasPuan : 5.819.966
   Fiyat:
   7.351,54 TL
   Havale / EFT:
   7.241,27 TL
   1.350,85 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Intel Core i5-12500 4.60GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek 1700 İşlemci Tray

   12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemci, x86 mimarisi performansını yeniden tanımlar. Yeni performans hibrit mimarimiz, Performans çekirdeklerini ve Verimlilik çekirdeklerini birleştirerek1 oyun deneyimini, üretkenliği ve içerik oluşturmayı üst seviyeye çıkarır. Bu çığır açan işlemciler, işletim sisteminin iş yüklerini akıllı bir şekilde optimize etmesine yardımcı olarak yürütme işlemleri için temel çekirdek yerleşimini en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olur ve işlemci tasarımında gelecekteki atılımlar için zemin hazırlar. Sektörde ilk PCIe 5.0 ve DDR5 bellek için hazır olma gibi en yeni platform yeniliklerinin keyfini çıkarın. Intel® UHD Grafikleri ile 8K’ya varan HDR desteği ve 4 eş zamanlı 4K ekranı görüntüleyebilme yeteneğiyle nefes kesen görsel bir deneyim elde edin. 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler, maksimum esneklik için çok çeşitli seçeneklerle sunulur. Bu sayede oyun oynama, çalışma ve içerik oluşturma için her zamankinden farklı performans ve termal özellikler arasından seçim yapabilirsiniz.

   Masaüstü bilgisayarda çalışan oyun geliştiricisi

   Çığır Açan Çekirdek Teknolojisi

   12. Nesil intel® core™ masaüstü işlemci ürün özeti bloğu diyagramı

   Çekirdek performansında çığır açan bir gelişme olan 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler, x86 mimarisine yönelik devrim yaratan bir yaklaşım sunar. Performans çekirdekleri veya “P çekirdekler”, tek ve az iş parçacıklı performans için optimize edilmişken Verimlilik çekirdekleri veya “E çekirdekler” de çok iş parçacıklı iş yüklerini ölçeklendirmek için optimize edilmiştir. Intel® Thread Director, uygun uygulama iş parçacığını doğru çekirdeğe sorunsuz bir şekilde yerleştirmeye ve watt başına performansı optimize etmek üzere performans verisini gerçek zamanlı izleyip ve analiz etmeye yardımcı olur.2 Bu da oyun tutkunlarının, içerik üreticilerinin ve profesyonellerin en iyi deneyimleri geliştirmek için hem zeka hem de güç olanaklarından faydalanabileceği anlamına gelir.

   Etkileyici Deneyimler

   Güçlü kişisel bilgisayar barındıran oyun odası

   İster en yeni oyunlara ister gelişmiş profesyonel uygulamalara odaklı olun, 12. Nesil Intel® Core™ Masaüstü işlemciler, bunları kesinti olmadan deneyimlemenizi sağlar. Xe Mimarisi ile desteklenen Intel® UHD Grafikleri, trilyonlarca renk barındıran 8K’ya kadar HDR videolar ve 4 eşzamanlı 4K ekran için gelişmiş görsel destek sunarak sizi canlı yeni deneyimlere atılmaya davet eder. 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler, videoda daha verimli gürültü azaltma ve arka plan bulanıklaştırma için gelişmiş Gaussian & Neural Accelerator 3.0 GNA ile kesintileri ortadan kaldırabilir. Üst düzey oyun deneyimi, birinci sınıf üretkenlik, kesintisiz içerik oluşturma ve daha fazlası için 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler derin sürükleyicilik ve odak sağlar.

   Platform İnovasyonunu Hızlandırma

   Nuc 11 performans mini bilgisayar ile çalışan bebekli anne

   İnanılmaz oyun deneyimini, iş akışını ve içerik oluşturmayı destekleyen en yeni platform teknolojilerinden faydalanın. 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemcilerimiz, daha yüksek bant genişliğine sahip bağlantı noktaları sağlayarak ideal harici grafik ve depolama performansını desteklemek üzere 20 adede 16 PCIe 5.0 ve 4 PCIe 4.0 kadar şerit sunar. DDR5, 4800 MT/sn’ye varan yüksek hızlara olanak sunar. Bu da DDR4 3200 MT/sn bellek kullanan önceki nesillere kıyasla artırılmış bellek bant genişliği hızlarına olanak tanır.3 Hız aşırtma olanaklarına ve Intel® Extreme Tuning Utility’yi XTU destekleyen Gelişmiş Ayar desteğine sahip 12. Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemcilerle hem bilgi işlem gücü hem de performans için ince ayar yapın.4 Bu ve diğer platform geliştirmeleriyle etkileyici kontrol ve güven düzeyinde çalışabilir, oyun oynayabilir ve içerik oluşturabilirsiniz.

   12. Nesil Intel® Core™ Masaüstü İşlemciler: Bir Bakışta Özellikler

   ÖzellikAvantaj
   Performans Hibrit MimarisiPerformans hibrit mimarisi, dengeli bir tek iş parçacıklı ve çok iş parçacıklı gerçek kullanım performansı sunmak için Performans çekirdeklerini P çekirdek ve Verimlilik çekirdeklerini E çekirdek birleştirir.
   Intel® Thread Director2İşletim sistemi zamanlayıcısının iş yüklerini uygun çekirdeklere akıllı bir şekilde dağıtmasına yardımcı olarak iş yüklerini optimize eder.
   16 adede varan Şerit sunan PCIe 5.016 adede varan PCI Express 5.0 şeridiyle harici grafiklere, depolamaya ve çevre cihazlarına hızlı erişim için 32 GT/sn’ye kadar hızlara hazırdır.
   4 adede varan Şerit sunan PCIe 4.04 adede varan PCI Express 4.0 şeridiyle depolama ve çevre cihazlarına hızlı erişim için 16 GT/sn’ye kadar hızlı erişim sağlar.
   DDR5 4800 MT/sn’ye kadar3Sektörde ilk olan bu bellek teknolojisi, gelişmiş iş akışına ve üretkenliğe olanak tanıyan hızlı frekansları, yüksek bant genişliğini ve verimliliği destekler.
   DDR4 3200 MT/sn’ye kadar3Mevcut bellek teknolojisi ve hızlarını destekler.
   L3 ve L2 ÖnbellekArtırılmış paylaşımlı Intel® Akıllı Önbellek L3 ve L2 önbellek boyutları, hızlı oyun yükleme ve kusursuz kare hızları için büyük bellek kapasitesi ile düşük gecikme süresi sunar.
   Intel® Deep Learning BoostDerin öğrenme iş yükleri için performansı artırmak için yapay zeka çıkarımını hızlandırır.
   Gaussian & Neural Accelerator 3.0 GNA 3.0 Yapay zeka konuşmayı işler ve sinirsel gürültü önleme gibi ses uygulamaları sunarken aynı zamanda genel sistem performansı ve yanıt hızı için işlemci kaynaklarını serbest bırakır.
   Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0İşlemcinin en hızlı çekirdeklerini tanımlar ve kritik iş yüklerini bunlara yönlendirir.
   Xe Mimarisi ile desteklenen Intel® UHD GrafikleriZengin medya ve akıllı grafik özellikleri; artırılmış görsel karmaşıklık, geliştirilmiş 3D performansı ve daha hızlı görsel işlemeye olanak verir.
   Hız Aşırtma Özellikleri ve İmkanlarıIntel® Z690 çip seti ile birlikte kullanıldığında işlemci P çekirdekleri, E çekirdekleri, grafik ve bellek, işlemci özelliklerinin üzerindeki frekanslarda çalışacak şekilde ayarlanabilir. Bu da daha yüksek performans sunar.
   Çeşitli Seçenekler12. Nesil Intel® Core™ Masaüstü İşlemciler, maksimum esneklik için çok çeşitli seçeneklerle sunulur. Bu sayede ihtiyacınız olan performansı ve termal özellikleri seçebilirsiniz.

   12. Nesil Intel® Core™ Masaüstü İşlemcilerin Karşılaştırması

    Intel® Core™ i9Oyun tutkunları için Intel® Core™i7Intel® Core™ i5Intel® Core™ i3
   Maks. Turbo Frekansı [GHz]5,2’ye kadar5,0’a kadar4,9’a kadar4,4’ye kadar
   Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 Frekansı [GHz]55,2’ye kadar5,0’a kadarYokYok
   Performans Çekirdekli Maksimum Turbo Frekansı [GHz]65,1’e kadar4,9’a kadar4,9’a kadar4,4’ye kadar
   Verimlilik Çekirdekli Maksimum Turbo Frekansı [GHz]63,9’ye kadar3,8’e kadar3,6’ya kadarYok
   Performans Çekirdekli Taban Frekansı [GHz]3,2’ye kadar3,6’ya kadar3,7’ye kadar3,5’e kadar
   Verimlilik Çekirdeği Taban Frekansı [GHz]2,4’e kadar2,7’ye kadar2,8’e kadarYok
   İşlemci Çekirdekleri P-çekirdekler + E-çekirdekler 716 8P + 8E 12 8P + 4E 10 6P + 4E veya 6 6P + 0E 74 4P + 0E
   Intel® Hyper-Threading Teknolojisi5EvetEvetEvetEvet
   Toplam İşlemci İş Parçacıkları242016 veya 1278
   Intel® Thread Director2EvetEvetEvet, belirli işlemcilerde mevcuttur7Hayır
   Intel® Akıllı Önbellek L3 Boyutu [MB]302520 veya 18712
   Toplam L2 Önbellek Boyutu [MB]14129,5 veya 7,575
   Maks. Bellek Hızı [MT/sn]DDR5 4800

    

   DDR4 3200

   DDR5 4800’e kadar

    

   DDR4 3200’e kadar

   DDR5 4800’e kadar

    

   DDR4 3200’e kadar

   DDR5 4800’e kadar

    

   DDR4 3200’e kadar

   Bellek Kanal Sayısı2222
   CPU PCIe 5.0 Şeritleri16161616
   CPU PCIe 4.0 Şeritleri4444
   Xe Mimarisi ile desteklenen Gelişmiş Intel® UHD GrafikleriIntel® UHD Grafikleri 770Intel® UHD Grafikleri 770Intel® UHD Grafikleri 770 veya 730Intel® UHD Grafikleri 730
   Grafiklerin Dinamik Frekansı8 [MHz]1550’ye kadar1500’e kadar1450’ye kadar 
   P-çekirdek işlemci / E-çekirdek işlemci / Grafikler / Bellek Hız Aşırtma4 8Evet, belirli işlemcilerde mevcutturEvet, belirli işlemcilerde mevcutturEvet, belirli işlemcilerde mevcutturHayır
   Intel® Quick Sync VideoEvetEvetEvetEvet
   Intel® Deep Learning Boost Intel® DL Boost EvetEvetEvetEvet
   Intel® Advanced Vector Extensions 2 Intel® AVX2 HayırEvetEvetEvet
   Intel® Gaussian ve Neural Accelerator GNA EvetEvetEvetEvet
   Intel® Sanallaştırma Teknolojisi Intel® VT-x / VT-d EvetEvetEvetEvet
   Mod Tabanlı Çalıştırma Denetimi MBEC EvetEvetEvetEvet
   Intel® Threat Detection Teknolojisi Intel® TDT EvetEvetEvetEvet
   Intel® Control-Flow Enforcement Teknolojisi Intel® CET EvetEvetEvetEvet
   Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions Intel® AES-NI EvetEvetEvetEvet
   Intel® BIOS GuardEvetEvetEvetEvet
   Intel® Boot GuardEvetEvetEvetEvet
   Intel® OS GuardEvetEvetEvetEvet
   Intel® Advanced Programmable Interrupt Controller Virtualization Intel® APIC-v EvetEvetEvetEvet
   Intel® Secure KeyEvetEvetEvetEvet
   Intel® Platform Trust Teknolojisi Intel® PTT EvetEvetEvetEvet
   Diğer Özellikler
   Stok KoduI5-12500-T
   MarkaIntel
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.