• Tüm Kategoriler
  • ASUS PRIME Z790-A WIFI, 4xDDR5, 4x M.2, HDMI, DP, 2xType-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth v5.2, 12-13.Nesil, LGA1700 Soket, Anakart

   Görsel 1
   AtlasPuan : 10.123.324
   Fiyat:
   12.787,36 TL
   Havale / EFT:
   12.595,55 TL
   2.349,68 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Sınırlı Sayıda

   PRIME Z790-A WIFI

   ASUS Prime serisi anakartlar 13.nesil Intel® Core™ işlemcilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için özenle geliştirildi. Sağlam güç tasarımına, kapsamlı soğutma çözümlerine ve akıllı ayar seçeneklerine sahip olan PRIME Z790-A WIFI, günlük kullanıcılara ve kendi PC’lerini toplayan kişilere kullanışlı yazılımlar ve özelliklerle çeşitli performans ayar seçenekleri sunuyor. ASUS PRIME Z790-A WIFI bunların hepsini, gümüş rengi tonlar barındıran isim plakası ve yonga seti kapağına sahip uzay gemisi tasarımlı estetiği çevreleyen şık ve fütüristik görünümüyle sunuyor.

   • Geniş Soğutma Blokları ile 16+1 Eşli Güç Aşamaları 60A
   • Ekran Kartı için Gen 5 Yuvası
   • Üstün DDR5 Performansı için AEMP II
   • USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ® ve Thunderbolt USB4® Desteği
   • 2.5 Gb Ethernet
   • WiFi 6E
   • Akıllı Kontrol
   • Al Cooling II
   • Kişiselleştirme


    


   AI Cooling ll

   AI Cooling II, sistemlerin soğutma performansını ve akustik özelliklerini tek tıkla dengeler. Özel bir ASUS algoritması, hızlı stres testi yaparken gereksiz gürültüyü ortadan kaldırır ve sonrasında CPU sıcaklığını görüntüleyerek dinamik olarak fanları en uygun hıza ayarlar.   SOĞUTMA

   Birden fazla yerleşik soğutma bloğu ve hibrit fan başlıklarıyla donatılan PRIME Z790-A WIFI anakart, sisteminizin yoğun iş yükü altında bile serin ve kararlı çalışmasını sağlar.


   M.2 Soğutma Blokları

   Üç adet M.2 soğutma bloğu dört M.2 yuvasını da soğutuyor, uzun süreli veri aktarımları sırasında M.2 depolama cihazlarında oluşabilecek tıkanmaları önlüyor.

   1. Çıkarılabilir vidalar, soğutma bloğunu çıkarırken kaybolmayı ve düşmeyi önler.   VRM Soğutma Blokları ve Termal Dolgular

   Geniş soğutma bloklarının sahip olduğu yüzey alanı, VRM ve bobinleri kaplayarak ısının daha iyi dağıtılmasını sağlıyor. Özel olarak tasarlanan termal dolgular, MOSFET’ler ve bobinlerdeki ısı aktarımını artırarak daha iyi soğutma performansı sağlıyor.


   PERFORMANS

   PRIME Z790-A WIFI anakart, 13.Nesil Intel® Core™ işlemcilerinin yüksek çekirdek sayılarının ve bant genişliğinin üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. ASUS Z790 anakart günlük üretkenliği artıran tüm temel özellikleri sunuyor. Böylece sisteminiz kararlı güç, kullanışlı soğutma ve esnek veri aktarım seçenekleriyle kullanıma hazır hale geliyor.


   Sağlam Güç Tasarımı

   Intel® işlemcilerin tüm performansından yararlanmak için kararlı güç dağıtımı çok önemlidir. PRIME Z790-A WIFI çok sayıda çekirdeğe sahip bu işlemcilerin taleplerine yönelik olarak tasarlandı.

   1. Procool Bağlantıları
    İşlemciye doğrudan 12 volt güç sağlayan özel 8+8 pimli bağlantılar, anakart ile güç kaynağı arasındaki bağlantıyı iyileştiriyor. Her bir jakta bulunan sağlam pimler, içi boş pimli mevcut bağlantılara göre daha fazla akım taşıyabiliyor.
   2. 16+1 Eşli Güç Aşaması
    16+1 güç aşaması yüksek ve alçak taraf MOSFET’leri ve sürücüleri; güç, verimlilik, kararlılık ve en yeni Intel® işlemcilere performans sunan her biri 60A için derecelendirilmiş paketlerde birleştiriyor.

    


   Üstün DDR5 Performansı için AEMP II

   ASUS Enhanced Memory Profile II AEMP II , PMIC kısıtlı bellek modülleri için sunulan özel bir aygıt yazılımı özelliğidir. AEMP II, CPU ve bellek modülünün kitinizdeki bellek yongalarını eğitme becerisine dayanmaktadır. Bu aygıt yazılımı, performansı zahmetsiz şekilde ortaya çıkarabilen optimize bir saat hızı sunuyor.
   Esnek bir eğitim metoduyla oluşturulan AEMP II, yalnızca belleği temel ayarların üzerine ayarlamakla kalmıyor aynı zamanda sistem çalışmasının kararlılığını da korumayı kolaylaştırıyor. İster giriş seviyesi modüllerinden en iyi şekilde faydalanın isterseniz de yüksek hızlı bir kiti üstün performans için ayarlayın.
   *Sonuçlar, CPU ve bellek modüllerinizin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. **Karşılaştırma tablosu, Intel® i9-13900K işlemci ve modeli HMCG78MEBUA081N olan 2x16 GB SK Hynix DDR5-4800 non-ECC UDIMM’ler ile yapılan bir teste dayanmaktadır. ***Lütfen tüm bellek modüllerinin doğrulanmış tek bir kitten olduğundan emin olun. Aynı marka ve model olsalar bile birden fazla kitin DIMM’lerini birleştirmeyiniz. DIMM’leri karıştırmak ve eşleştirmek sistem başlatma hatalarına sebebiyet verebilir ve uyumluluk garanti edilemez. ***DIMM’leri her zaman aynı CAS gecikmesine sahip olarak kurun. En uygun uyumluluk için, aynı satıcıdan alınan aynı sürüm veya tarih koduna D/C sahip bellek modülleri kurmanızı öneririz. Doğru bellek modüllerini almak için mağazayla iletişime geçin.


   DEPOLAMA

   Dört adet M.2 yuvası 64 Gbps’e kadar

   PCIe® 4.0 üzerinden 64 Gbps’e kadar veri aktarımı destekleyen toplam dört adet M.2 yuvasına sahip olan Prime Z790-A WIFI, işletim sistemi veya uygulamalar için kullanılan sürücülerde daha hızlı açılış ve yükleme süreleri elde edilmesini sağlıyor.
   *Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşüktür.   PCIe® 5.0 Girişi

   PCIe 5.0, PCIe 4.0’dan iki kat daha hızlı veri aktarım hızı sağlayarak, yeni veri ağırlıklı görevlerle başa çıkabilecek kadar sağlam hale geliyor. PCIe 5.0, geliştirilmiş sinyal bütünlüğü, eklenti kartları için geriye dönük uyumlu CEM bağlantıları ve önceki PCI Express sürümlerine geriye dönük uyumluluk gibi faydaları da beraberinde getiriyor.   USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®

   20 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızlarına sahip ultra hızlı USB 3.2 Gen 2x2 özelliğindeki ön ve arka USB Type-C bağlantı noktaları da dahil çok sayıda USB bağlantısı ile çevre birimleriyle donatılmış üst düzey sistemler kurabilirsiniz.   Thunderbolt™ 4 USB4® Destekli

   PRIME Z790-A WIFI anakart, bir Thunderbolt™ USB4® başlığı aracılığıyla USB4® desteğine sahiptir. ASUS eklenti kartı* ile PRIME anakartlar, hızlı şarj cihazına güç sağlarken, tek bir kabloda 40 Gbps-ye kadar çift yönlü hızları etkinleştirebilir. Ek olarak, bu kart çoklu ekran bağlantısı için papatya dizimi işlevine sahiptir ve 4K çözünürlüğe sahip iki adede kadar ekranı destekler.
   *ASUS eklenti kartı ayrıca satılır.   WiFi 6E

   Dhili WiFi 6E teknolojisi, 6 GHz bandındaki yeni radyo tayfından yararlanıyor. 5 GHz bandından üç kata kadar daha yüksek bant genişliği ve yedi adede kadar 160 MHz bandı sunan WiFi 6E teknolojisi; son derece yüksek kablosuz bağlantı hızları, daha geniş kapasite ve kalabalık ağ ortamlarında daha iyi performans sağlıyor.
   *WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.   Intel® 2.5 Gb Ethernet

   Intel® 2.5 Gb Ethernet, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızlı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

   • İşlemcide Düşük İş Yükü
   • Yüksek TCP ve UDP Çıkışı

   ÖZELLEŞTİRME

   PRIME Z790-A WIFI anakartlar tüm deneyimleri geliştirecek ince ayrıntılara sahip. Bunlar arasında net ses kalitesi sunan özel kodekler ve tamamen size özel bir tarz oluşturmanızı sağlayan kullanışlı RGB aydınlatma kontrolleri bulunuyor.


   PCIe® Slot Q-Release

   İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı yonga seti soğutma bloğunun üzerinde bulunan fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılıyor. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak çok kolaylaşıyor.   Q-Latch

   Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitliyor.   SafeSlot & SafeDIMM

   PCIe® 5.0, PCIe® 4.0’dan iki kat daha hızlı olduğu için en yüksek veri hızlarını sağlayabilmek amacıyla SMT üretim işlemlerini daha hızlı SafeSlot elde edebilecek şekilde uyarladık. SafeSlot, kartı sağlam bir şekilde tutabilmek için PCIe® yuvasına eklenmiş olan güçlendirilmiş metal geçmeli bir kalıptır. Aynı zamanda, seçili ASUS anakartlarında ASUS’un güçlü SafeDIMM geçmeli kalıpları bellek modüllerini destekleyip koruyarak modüllerinizi hızlı ve güvenle yerleştirmeniz için sizi güçlendirir.   ASUS Türkiye Garantili Ürün

   Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
   Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
   Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz


   Ürün Bilgileri
   PCI Express 5.01 x PCI Express 5.0 x16
   İşlemci Soket Tipi1700
   Intel ChipsetIntel Z790
   Ram Slot Sayısı4
   Max Ram Desteği128GB
   Ram TipiDDR5
   Ram Frekans Hızı7200 MHz
   Uyumlu İşlemcilerCore i3, i5, i7, i9 Serisi İşlemciler Soket 1700
   Anakart BoyutATX
   USB 3.2USB 3.2 x 6, USB 3.2 C Tipi x 2
   USB 3.1Yok
   USB 3.0Yok
   USB 2.0USB 2.0 x 2
   BluetoothYok
   PCI Express 4.01 x PCI Express 4.0 x16
   M.24 x M.2
   Sata 6Gb/s4 x SATA 6Gb/s
   D-SubYok
   HDMIHDMI x 1
   DisplayPortDisplayPort x 1
   Lan Hızı10/100/1000/2500Mbps
   Lan Çıkış Sayısı1
   Ses ÇipiRealtek S1220A
   Ses Kanal Sayısı7.1 Kanal
   S/PDIF ÇıkışıYok
   Kasa TipiATX Mid Tower, E-ATX Mid Tower, E-ATX Full Tower
   Diğer Özellikler
   Stok KoduPRIME-Z790-A-WIFI
   MarkaAsus
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.