• Tüm Kategoriler
  • AMD RYZEN 7 5700X3D 8 Core, 3,00-4.10GHz, 100Mb Cache, 105W, AM4 Soket, BOX (Kutulu) (Grafik Kart YOK, Fan YOK)

   Görsel 1
   AtlasPuan : 9.192.067
   Fiyat:
   11.611,03 TL
   Havale / EFT:
   11.436,86 TL
   2.133,53 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Sınırlı Sayıda

   AMD Ryzen 7 5700X3D inceleme

   AMD Ryzen 7 5700X3D 3 Ghz 8 Çekirdek 100MB AM4 7nm İşlemci

    

   AMD StoreMI Teknolojisi

   AMD Ryzen™ işlemcili bir masaüstü bilgisayarda depolamayı genişletmenin ve hızlandırmanın hızlı ve kolay yolu.

   SSD Hızını HDD Kapasitesiyle Kolayca Birleştirir

   Yeni UI, Yapılandırmayı Bir Esinti Haline Getiriyor

   Yeni Hızlandırma Algoritması Veri Bütünlüğünü Artırıyor

   AMD StoreMI teknolojisi, yükleme sürelerini, önyükleme sürelerini, dosya yönetimini veya sistem yanıt hızını iyileştirmek isteyen bilgisayar tutkunları için güçlü bir araçtır:

   • Belki Windows®'u bir sabit sürücüye yüklediniz, ancak SSD benzeri performans elde etmek için hiçbir şeyi yeniden yüklemek istemiyorsunuz: StoreMI yardımcı olabilir.
   • Veya tüm oyunlarınızın bulunduğu sabit diskin sizi SSD hızlarında maça sokmasını dilersiniz: StoreMI yardımcı olabilir.
   • AMD StoreMI teknolojisi, her kapasitede HDD ve SSD eşleştirmelerini kabul eder

   Depolama hızlandırma ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, AMD StoreMI teknolojisi, en yüksek performans için en çok kullanılan dosyalarınızı bir SSD önbellek ile otomatik olarak eşleştirir.

   AMD StoreMI teknolojisi, kullanımı güvenli ve basit hale getiren yeni bir algoritma ile sıfırdan yeniden oluşturuldu. Şimdi, bir StoreMI yapılandırması, en çok kullanılan dosyalarınızı seçtiğiniz bir SSD'ye yansıtır ve orijinal kopyayı olduğu gibi bırakır. Yazılım, daha hızlı yansıtılmış kopyayı kullanmak için Windows® ve uygulamalarınızı sorunsuz bir şekilde yeniden yönlendirir. SSD önbelleğini kaldırmak veya devre dışı bırakmak, tüm dosyalarınızı tam başladıkları yerde sabit sürücüde bırakır.

   AMD X570, PRO 565, B550, A520, 400 Series, X399, TRX40 veya WRX80 anakartınız varsa StoreMI'yi ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

   • YENİ: Aynı anda dört StoreMI Önbellek Sürücüsünü destekler
   • SSD bölümü önbellek olarak kullanılabilir
   • Her kapasitede HDD/SSD kombinasyonlarını destekler
   • Önbelleğe alma sistemi, verilerinizi hızlandırmak için SSD'ye yansıtır
   • Tamamen yeni kullanıcı arayüzü, kurulumu, izlemeyi ve tersine çevirmeyi çok kolaylaştırır
   • "Salt okunur" algoritma, veri bütünlüğünü artırır
   • En çok kullanılan verilere otomatik olarak SSD önbelleğine öncelik verir
   • Büyük bir HDD'de uygulamaları ve oyunları hızlandırmak için ideal
   Beklemek İçin Daha Az Zaman Harcayın

   AMD StoreMI teknolojisi, dosyaların SSD benzeri hızlarda çalışmasını sağlayabilir. Sisteminize bir SSD ekleyin ve gerisini StoreMI'ye bırakın.

   İşletim Sisteminizi Hızlandırın

   Yavaş başlatma sürelerinin veya yanıt vermeyen bir bilgisayarın acısını mı hissediyorsunuz? Sadece bir SSD ekleyin, StoreMI otomatik olarak PC'nizin sorunsuz ve hızlı hissetmesine yardımcı olabilir.

   Uygun Maliyetli, Tescilsiz Donanım

   AMD StoreMI, sahip olduğunuz yüksek kapasiteli depolamayı hızlandırmak için SSD'ler ve NVMe gibi yaygın ve uygun fiyatlı teknolojileri kullanır.

   Bugün Kolay Kurulum için Tak ve Çalıştır

   AMD StoreMI teknolojisinin avantajlarından yararlanmak için Windows®'u yeniden yüklemenize gerek yok. Sadece sisteminize daha hızlı depolama cihazları ekleyin, gerisini StoreMI halletsin.

   Büyük Kitaplıkları Kolayca Yönetin

   Bilgisayar meraklıları, genellikle dosya kitaplıkları için birçok büyük sabit sürücüye sahiptir. AMD StoreMI teknolojisi, bu sürücüleri tek bir büyük havuz olarak yöneterek bunu kolaylaştırır.

   Ürün desteği

   Yüksek Performanslı "Zen 3" Mimarisi

   PC oyuncuları için dünyanın en hızlı çekirdekleri 

   AMD Ryzen™ 5000 Serisi masaüstü işlemcilerde piyasaya sürülen "Zen 3" mimarisi, efsanevi "Zen" ailesinin baştan aşağı yeniden tasarımıdır. Uçtan uca tasarım geliştirmeleriyle donatılan "Zen 3", AMD'nin tek işlemciye amansız odaklanmasını somutlaştırır. -çekirdek performansı, enerji verimliliği ve azaltılmış gecikmeler.Dünyadaki en iyi oyun işlemcilerinin merkezinde yer alır 1 .

   Toplam Yeniden Tasarım

   "Zen 3" mimarisi, "Zen" döneminin en kapsamlı tasarım revizyonunu temsil eder. 20'den fazla önemli değişiklik şunları içerir: daha geniş ve daha esnek yürütme kaynakları; yürütmeyi beslemek için önemli ölçüde daha fazla yükleme/depolama bant genişliği; ve uçuşta daha fazla iş parçacığı almak ve bunu daha hızlı yapmak için aerodinamik bir ön uç.

   Saat Başına Daha Yüksek Talimatlar IPC

   "Zen 3" mimarisi, önceki nesil 2'ye göre her MHz frekanstan ortalama %19 ek performans elde edebilir . Bu, IPC'de tarihsel olarak büyük bir nesil gelişimi ve mimarinin eşsiz tek çekirdek performansı sunma yeteneğinde önemli bir oyuncu .

   Düşük Gecikme

   "Zen 3" mimarisi, 8 çekirdek ve 32 MB L3 önbelleği tek bir kaynak grubuna getiren yeni bir "birleşik karmaşık" tasarıma geçiş yapar. Bu, kalıbın her öğesini minimum iletişim süresiyle kapı komşusu haline getirerek çekirdekten çekirdeğe ve çekirdekten önbelleğe gecikmeleri önemli ölçüde azaltır. Görevler artık "Zen 2"ye kıyasla iki kat daha fazla L3 önbelleğe doğrudan erişime sahip olduğundan, PC oyunları gibi gecikmeye duyarlı görevler bu değişiklikten özellikle yararlanıyor.

   Tepenin Kralı

   Daha yüksek IPC ve birleşik 8 çekirdekli kompleksin kombinasyonu, PC oyunları için güçlü bir kombinasyon. AMD Ryzen™ 3000 Serisinden 5000 Serisine yükseltme yapan müşteriler, 1080p 3'te ortalama %26 daha iyi oyun performansı bekleyebilirler . Ancak hepsi bu kadar değil: AMD Ryzen™ 9 5900X gibi "Zen 3" işlemciler, PC oyunları için dünyanın en iyileri 4 .

   İnanılmaz Verimlilik

   Etkileyici bir şekilde, "Zen 3" mimarisinin performans kazanımları, güç tüketiminde veya TDP'de herhangi bir artış olmadan sağlanabiliyor. Son teknoloji bir mimari ile endüstri lideri 7 nm sürecinin birleşimi, AMD Ryzen™ 5000 Serisine enerji verimliliğinde +%24 nesil iyileştirme5 ve rakip mimarilere göre 2,8 kat çarpıcı bir üstünlük sağlar6 .

    

    

   "Zen 3" Mikromimari Detayları

   "Zen 3" çekirdekleri, döngü başına %19 daha yüksek talimat 2 , daha düşük gecikme süresi ve güç verimliliği liderliği 6 ile dünyanın en iyi oyun işlemcileri için tasarlanmıştır .

   Zorlu VR iş yüklerinde ustalaşmak için ihtiyaç duyduğunuz gelişmiş işlem gücü

   İnanılmaz sanal deneyimler, inanılmaz bilgi işlem gücü gerektirir. Oculus Rift, HTC Vive veya Windows® Mixed Reality premium başa takılan ekranların gereksinimlerini karşılayan veya aşan gelişmiş AMD Ryzen™ işlemciler sayesinde, belirli AMD VR Ready işlemcileri, keyfini çıkarmanız için sanal dünyaların kilidini açar.

   1. Adım: Sizin İçin Doğru AMD VR İşlemciyi Seçin

   AMD Ryzen™ VR Hazır Premium

   AMD, üstün bir VR deneyimi talep eden kullanıcılar için yüksek performanslı Ryzen™ VR Ready Premium işlemciler 1 sunar . Bu seçkin modeller, mevcut en iyi VR-HMD üreticilerinin Oculus Rift, HTC Vive veya Windows® Mixed Reality'nin işlemciler için önerilen teknik özelliklerini karşılar veya aşar ve seçtiğiniz sanal dünyalarda mümkün olan en iyi deneyimleri sağlamaya yardımcı olur.

   AMD VR Hazır İşlemci

   VR'nin şimdi veya gelecekte denemek isteyebileceğiniz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, AMD VR Ready işlemciler 2 , sisteminizin bu gelişmiş iş yükünü kaldıracak yeterli işlem gücüne sahip olduğuna dair güven sağlar. Bu seçkin modeller, kullanıcıya oynanabilir bir deneyim sağlamak için mevcut en iyi VR-HMD üreticileri Oculus Rift, HTC Vive veya Windows® Karma Gerçeklik minimum işlemci özelliklerini karşılar veya aşar.

   Adım 2: Sistemin Geri Kalanının bunu kaldırabileceğinden emin olun

   AMD VR Ready işlemciniz harika bir VR deneyimi sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz güçlü performansı sağlasa da, sisteminizin geri kalanının da en iyi durumda olması gerekir. Bunun anlamı:

   • En az 8 GB RAM
   • Radeon™ RX 480 veya GeForce GTX 970 gibi VR özellikli bir grafik kartı
   • Video Çıkışı: HDMI™ 1.3 Oculus Rift , HDMI 1.4 veya DisplayPort 1.2 HTC Vive
   • USB Bağlantı Noktaları: 3x USB 3.0 artı 1x USB 20 Rift , 1x USB .0 Vive
   • İşletim Sistemi: Windows® 7 SP1 64-bit veya daha yenisi
   • VR Teknolojisi, HMD'ler ve diğer VR donanım ve yazılımları geliştikçe ve/veya kullanılabilir hale geldikçe, bu kriterler haber verilmeksizin değiştirilebilir. Önceden oluşturulmuş bir sistem satın alıyorsanız, VR özelliklerini doğrulamak için PC'nize veya sistem üreticinize danışın.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduRYZEN-7-5700X3D
   MarkaAmd
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.