• Tüm Kategoriler
  • INTEL i9-12900KS 16 Core, 3.40Ghz, 30Mb, 241W, LGA1700, 12.Nesil, BOX, (Grafik Kart VAR, Fan YOK)

   Görsel 1
   AtlasPuan : 13.791.055
   Fiyat:
   17.420,28 TL
   Havale / EFT:
   17.158,98 TL
   3.200,98 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Intel Core i9-12900KS 3.40GHz 16 Çekirdek 30MB L3 Önbellek Soket 1700 İşlemci Genel Özellikler

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Intel Core i9-12900KS12. Nesil Intel Core i9 masaüstü işlemci
   • Intel Thermal Velocity Boost Frekansı: 5.50 GHz
   • Intel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 Frekansı: 5.30 GHz
   • İşlemci Temel Frekansı: P-Core: 3.40 GHz / E-Core: 2.50 GHz
   • İşlemci Turbo Frekansı: P-Core: 5.20 GHz / E-Core: 4.00 GHz
   • 16 çekirdek P-Core: 8 / E-Core: 8
   • 24 iş parçacığı
   • Önbellek: L3: 30MB / L2: 14MB
   • 10 nm mimari
   • TDP: Taban: 150W / Turbo: 241W
   • Soket 1700

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Oyun Intel ile OynanırOyuna yönelik en yeni Intel Core işlemcilerle oyun, canlı yayın ve kayıt için ihtiyacınız olan gücü ve performansı elde edin.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Masaüstü Oyun BilgisayarlarıIntel Core masaüstü işlemcilerin oyunun gidişatını nasıl değiştirdiğini öğrenin. Yeni nesil performansı ortaya çıkarın.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   12. Nesil Intel Core Masaüstü İşlemci Ailesi12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler; üstün gerçek kullanım performansı için frekans, çekirdek ve iş parçacığı arasında ideal dengeyi sunar. Intel Core masaüstü işlemciler, daha hızlı oyun deneyimi ve daha iyi gerçek kullanım performansı sağlar. Donanıma yakından baktığınızda, yeni bir işlemci çekirdek mimarisi, gelişmiş hız aşırtma ve her çekirdeğin performansını artıran bir dizi hızlandırma teknolojisi bulacaksınız.
   • 12. Nesil Intel Core i9 İşlemci: Üstün gerçek kullanım performansı, olağanüstü çoklu görev yürütme ve yeni hız aşırtma1 kontrolleri, çarpan kilitsiz 12. Nesil Intel Core i9 masaüstü işlemciyi diğerlerinden ayırır. 16 çekirdek, 24 iş parçacığı ve 5,50 GHz maksimum frekans.
   • 12. Nesil Intel Core i7 İşlemci: 12. Nesil Intel Core i7 masaüstü işlemci ile aynı anda hem kayıt hem de canlı yayın yaparken, en zorlu oyunlarda FPS'nizi artırın. 12 çekirdek, 20 iş parçacığı ve 5,0 GHz maksimum frekans.
   • 12. Nesil Intel Core i5 İşlemci: Çarpan kilitsiz 12. Nesil Intel Core i5 masaüstü işlemci; 10 çekirdeği, 16 iş parçacığı ve maksimum 4,9 GHz hızıyla popüler oyunlarda kusursuz oyun deneyimi sunar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   12. Nesil Intel Core Masaüstü İşlemcilerYeni bir performans hibrit mimarisi sunan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, Performans çekirdekleri ile Verimlilik çekirdeklerini birleştirerek oyun deneyimini, üretkenliği ve içerik oluşturmayı üst seviyeye çıkarır.

   Çekirdek performansında çığır açan bir gelişme olan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, x86 mimarisine yönelik devrim yaratan bir yaklaşım sunar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Hibrit Mimarisi12. Nesil Intel Core masaüstü işlemci, x86 mimarisi performansını yeniden tanımlar. Yeni performans hibrit mimarimiz, Performans çekirdeklerini ve Verimlilik çekirdeklerini birleştirerek oyun deneyimini, üretkenliği ve içerik oluşturmayı üst seviyeye çıkarır. Bu çığır açan işlemciler, iş yüklerini akıllı bir şekilde optimize eder ve işlemci tasarımında gelecekteki atılımlar için zemin hazırlar. Sektörde ilk PCIe 5.0 ve DDR5 bellek için hazır olma gibi en yeni platform yeniliklerinin keyfini çıkarın. Intel UHD Grafikleri ile 8K'ya varan HDR desteği ve 4 eş zamanlı 4K ekranı görüntüleyebilme yeteneğiyle nefes kesen görsel bir deneyim elde edin. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler eşsiz bir oyun oynama, çalışma ve içerik oluşturma deneyimi için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Çığır Açan Çekirdek TeknolojisiÇekirdek performansında çığır açan bir gelişme olan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, x86 mimarisine yönelik devrim yaratan bir yaklaşım sunar. Performans çekirdekleri veya "P çekirdekler", tek ve az iş parçacıklı performans için optimize edilmişken Verimlilik çekirdekleri veya "E çekirdekler" de çok iş parçacıklı iş yüklerini ölçeklendirmek için optimize edilmiştir. Intel Thread Director, uygun uygulama iş parçacığını doğru çekirdeğe sorunsuz bir şekilde yerleştirmeye ve watt başına performansı optimize etmek üzere performans verisini gerçek zamanlı izleyip ve analiz etmeye yardımcı olur. Bu da oyun tutkunlarının, içerik üreticilerinin ve profesyonellerin en iyi deneyimleri geliştirmek için hem zeka hem de güç olanaklarından faydalanabileceği anlamına gelir.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Etkileyici Deneyimlerİster en yeni oyunlara ister gelişmiş profesyonel uygulamalara odaklı olun, 12. Nesil Intel Core Masaüstü işlemciler, bunları kesinti olmadan deneyimlemenizi sağlar. Xe Mimarisi ile desteklenen Intel UHD Grafikleri, trilyonlarca renk barındıran 8K'ya kadar HDR videolar ve 4 eşzamanlı 4K ekran için gelişmiş görsel destek sunarak sizi canlı yeni deneyimlere dalmaya davet eder. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, videoda daha verimli gürültü azaltma ve arka plan bulanıklaştırma için gelişmiş Gaussian & Neural Accelerator 3.0 GNA ile kesintileri ortadan kaldırabilir. Üst düzey oyun deneyimi, birinci sınıf üretkenlik, kesintisiz içerik oluşturma ve daha fazlasını için 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler derin sürükleyicilik ve odak sağlar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Platform İnovasyonunu Hızlandırmaİnanılmaz oyun deneyimini, iş akışını ve içerik oluşturmayı destekleyen en yeni platform teknolojilerinden faydalanın. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemcilerimiz, daha yüksek bant genişliğine sahip bağlantı noktaları sağlayarak ideal harici grafik ve depolama performansını desteklemek üzere 20 adede 16 PCIe 5.0 ve 4 PCIe 4.0 kadar şerit sunar. DDR5, 4800 MT/sn'ye varan yüksek hızlara olanak sunar. Bu da DDR4 3200 MT/sn bellek kullanan önceki nesillere kıyasla artırılmış bellek bant genişliği hızlarına olanak tanır. Hız aşırtma olanaklarına ve Intel Extreme Tuning Utility'yi XTU destekleyen Gelişmiş Ayar desteğine sahip 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemcilerle hem bilgi işlem gücü hem de performans için ince ayar yapın. Bu ve diğer platform geliştirmeleriyle etkileyici kontrol ve güven düzeyinde çalışabilir, oyun oynayabilir ve içerik oluşturabilirsiniz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   12. Nesil Intel Core İşlemciler. En İhtiyaç Duyduğunuz Yerde Üstün Performans Erişimi.12. Nesil Intel Core işlemcilerin hibrit performans mimarisi ile bir sonraki seviyeye çıkın. Oyun tutkunu, içerik üretici, yayıncı veya günlük kullanıcı olmanız fark etmeksizin istediğiniz yerde ihtiyacınız olan performansa ulaşın. İlginiz alanınız ne olursa olsun istediğiniz her yerde daha fazlasını yapın.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   İhtiyaç Duyduğunuz Anda Üstün Performans. Hep İstediğiniz Şekilde Çoklu Görev Çalıştırma.12. Nesil Intel Core işlemciler diğerlerine benzemeyen bir nesil. 12. Nesil Intel Core işlemciler, benzersiz ve yeni hibrit performans mimarisi ile Performans ve Verimlilik çekirdeklerinin P-çekirdek ve E-çekirdek eşsiz bir kombinasyonunu sunar. Bu da ne yaparsanız yapın, sezgisel bir şekilde ölçeklenen gerçek kullanım performansı almanızı sağlar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Seviye Atlamaktan Fazlasını YapınDünyanın en iyi oyun performansına kavuşun ve taviz vermeden üretin. Sekiz adede kadar Performans çekirdeği ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeğine sahip Intel'in hibrit performans mimarisiyle artık bunların hepsi mümkün. Hibrit performans mimarisi belirli 12. Nesil Intel Core işlemcilerde mevcut değildir. Belirli 12. Nesil Intel Core işlemciler belirli 12. Nesil Intel Core i5 ve daha düşük işlemciler performans hibrit mimarisine sahip değildir, yalnızca P-çekirdeklidir.].

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Gerekli Olan Yerde Üst Düzey Performans AlınEvde yayın açın, internette gezinin, görüntülü sohbet edin veya işlerinizi halledin. Ne yaparsanız yapın, en ihtiyacınız olan yerde size lazım olan performansı almak için 12. Nesil Intel Core işlemcilere güvenin.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Ciddi Oyun Deneyimi İçin GeliştirildiTavizsiz oyun deneyimi. 12. Nesil Intel Core işlemcinin hibrit performans mimarisi, sekiz adede kadar Performans çekirdeği P-çekirdek ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeği E-çekirdek içerir. İş yükleri de Intel Thread Director tarafından akıllıca yönlendirilir. Yani o böler, siz yönetirsiniz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   En İyi Hız Aşırtma Deneyimi12. Nesil Intel Core işlemciler, üstün performans özelleştirme için oldukça esnek bir mimari ve sektör lideri hız aşırtma araçları sunar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Oyun Tutkunları ve İçerik Üreticiler İçin Akıllı Çözümler12. Nesil Intel Core işlemciler, son teknoloji ürünü olan hibrit performans mimarisi ve DDR5 ile PCIe 5.0 desteği sunar. Bu da kullanım süresi boyunca istediğiniz zaman özelleştirebileceğiniz bir platform sağlar.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Yaklaşık Üç Kat Daha Hızlı BağlantıIntel Wi-Fi 6E ve Thunderbolt 4 ile özel, yüksek hızlı Wi-Fi kanallarına ve en esnek bağlantı noktasına sahip olursunuz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Intel Core i9 İşlemciler8 performans çekirdeği, 8 verimlilik çekirdeği. Onlar bölsün, siz yönetin.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Yeni Nesil Oyun Deneyimi İçin GeliştirildiPerformans hibrit mimarisine merhaba deyin. Yeni mimarimiz, doğru iş için doğru çekirdeği seçmek üzere Intel Thread Director ile gücünü birleştiriyor. İş yükünü bölün. Daha fazla çoklu görev yürütün. Böylece performansı uçurun.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Dinamik DüetCPU dünyasının kahramanları ve yardımcılarıyla tanışın.

   12. Nesil iki tür çekirdeği bir araya getirir: "Performans" ve "Verimlilik". P-çekirdekleri kahramanlardır. Oyun oynama ve canlı yayın yapma gibi ağır iş yüklerini ön planda ele alırlar. E-çekirdekler, arka plandaki tüm küçük görevleri hallederek baskıyı hafifleten yardımcılardır. Intel Thread Director ise çekirdekler arasında kusursuz ve akıllı bir şekilde geçiş yapan iletkendir. Bu sayede hiçbir şey dengenizi bozmaz. Çalışma hızınız da aksamaya uğramaz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Zor Görevlere HazırOyun oynarken engel yok. Sınır yok. Vakit kaybı yok. Taviz vermek yok.

   Yeni nesil oyun için yeni nesil işlemci. Oyun oynarken, düzenlerken, sohbet ederken, dosya yüklerken, internette gezinirken, kayıt yaparken canlı yayın yapın. Ve yine de hiçbir hareketi kaçırmayın. Hyper-Threading ve 24 iş parçacığı sayesinde hiç durmadan daha fazlasını yapabilirsiniz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Intel Turbo Boost Max TeknolojisiYüksek yük işleme sırasında Intel Turbo Boost Max Teknolojisi, en iyi performans gösteren P çekirdeklerini otomatik olarak belirler ve kare hızınızı yükseltir; böylece oyun oynarken sorun yaşamazsınız.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Olağanüstü Performans5,5 GHz'e kadar artırılabilen 3,4 GHz temel saat hızı. Intel Akıllı Önbellek'in yeni ve geliştirilmiş 30 MB kapasitesi sayesinde; daha yüksek IPC, yeni nesil yükleme süreleri, son derece kusursuz oyun deneyimi ve gelişmiş bellek performansı ile birlikte.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Hız Aşırtma ZamanıHer çekirdek türünden daha fazlasını elde edin.

   Hız aşırtma, CPU'nuzdan daha fazla güç elde etme gücüdür. En yüksek saat hızınızı fabrika sınırlarının üzerine çıkarır, aynı silikondan daha fazla performans elde etmenizi sağlar ve size “kalıpların dışında” düşünme özgürlüğü ve araçları sunar. Özel kontroller, ince ayarları en iyi şekilde yaparak CPU'nuzun size özel olarak üretildiğini hissetmenizi sağlayacak bir noktaya getirmenize ve her bir çekirdek türüne ayrı ayrı hız aşırtmanıza olanak tanır.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Kilit Açmak İçin Doğru AnahtarlarKilit açmak kolaydır. Ama doğru anahtarlara sahip olmanız gerekir.
   • Intel Extreme Tuning Utility Intel XTU , hız aşırtmayı BIOS'tan Windows'a çekerek bilgisayar performansının sınırlarını aşma potansiyelini herkesin erişimine sunar.
   • Intel XTU ayrıca, yeni performans ölçümü aracıyla yeni olasılıkları ortaya çıkararak size her çekirdeğe ayrı ayrı süper ince ayar yapma kontrolü sunar.
   • Intel Extreme Memory Profile Intel XMP 3.0 , DDR5 ve RAM aracılığıyla bellek hız aşırtmasında sürprizleri ortadan kaldırarak inanılmaz hızlı, daha sürükleyici bir oyun deneyimine erişim sunar.
   • Gelişmiş ayarlar, PCIe'nin yanı sıra P-çekirdeklerine ve E-çekirdeklerine ayrı ayrı hız aşırtma imkanı sunar.
   • Bilgisayarınız ağır yük altındayken ısıyı uzak tutmak için yerleşik lehim termal arayüzü materyaliyle Cryo soğutma uyumludur.
   • Özel voltaj kontrolleri sayesinde varsayılan olarak yapay olarak yükseltilmiş bir ayara geçmek yerine V/F eğrinizi kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabilirsiniz.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Gecikme Diyarından AyrılınOyun seviyesinde kablosuz bağlantı ile hız tutkunuzu besleyin.

   “Ping” ve bağlantı noktalarından uzaklara yelken açın. Kablosuz teknolojisinde büyük bir sıçrama ile desteklenen ultra düşük gecikme süresi ve minimum paket kaybı ile. Bunun diğer bir adı da Intel Killer Wi-Fi 6E'dir.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Hızlı Şeritte YaşamDaha fazla sayıda özel yüksek hızlı kanal; eski tip enterferansı ve tıkanıklıkları ortadan kaldırarak ping'i geçmişte bırakır ve gecikmeyi %75'e varan oranda azaltır.

   Intel Core i9-12900KS İşlemci

   Gelişen PlatformOyun oynayın. İçerik oluşturun. Kendinizi tamamen özgür bırakın.

   4800 MHz'e varan DDR5 ve 4. Nesil eşdeğerinden daha fazla bant genişliği sunan 16 şeritli 5. Nesil PCIe sayesinde daha hızlı, daha sorunsuz ve daha zengin bir oyun oynama şekli için tasarlanmıştır.
   • DDR4; 3200 MHz'e varan
   • DDR5; 4800 MHz'e varan
   • 5. Nesil PCIe; 16'ya varan şerit + 4 adet 4. Nesil PCIe şeridi
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu12900KS
   MarkaIntel
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.