• Tüm Kategoriler
  • ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II, 4xDDR4, 2x M2, HDMI, DP, Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth v5.2, AM4 Soket Anakart

   Görsel 1
   AtlasPuan : 3.538.883
   Fiyat:
   4.395,66 TL
   Havale / EFT:
   4.351,70 TL
   776,57 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Ryzen 5000 serisi güncel bios desteklemektedir.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   PCIe 4.0, Çift M.2, 10 DrMOS güç aşaması, Wi-Fi 6, 2.5 Gb Ethernet, HDMI, DisplayPort, SATA 6 Gbps, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C, Thunderbolt™ 3 başlık ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip AMD B550 Ryzen AM4 ATX oyuncu anakartı

   • AMD AM4 soket: Ryzen™ 5000 Serisi / 4000 G Serisi / 3000 Serisi Masaüstü İşlemciler için hazır
   • Gelişmiş güç çözümü: 8+2 DrMOS güç aşamaları, ProCool soketler, askeri sınıf TUF bileşenler ve Digi+ VRM ile maksimum dayanıklılık
   • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, fansız PCH soğutma bloğu, Çift M.2 soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4 aracı
   • Yeni nesil bağlantılar: PCIe 4.0 M.2, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C desteği, Thunderbolt™ 3 başlığı
   • Çevrim içi oyunlar için üretildi: Intel Wi-Fi 6, 2.5 Gb Ethernet, TUF LANGuard teknolojisi
   • AI gürültü engelleyici mikrofon: kristal netliğinde oyun içi sesli iletişim sağlar
   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   DAYANIKLI. KARARLI. GÜVENİLİR.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II, en yeni AMD platformunun en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma seçenekleriyle donatılan bu anakart, oyunlarda kararlı ve sağlam performans sağlıyor.

   TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance-tan da yararlanacaksınız. ASUS-un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI IITUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   GÜÇ TASARIMI


   DrMOS

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II-nin yerleşik VRM-leri, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET-leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirerek, 3.Nesil AMD Ryzen™ İşlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlayan 8+2 DrMOS güç aşamasını kullanır.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   Stack Cool 3+

   2 onsluk bakır katmanlar, anakartı optimum çalışma sıcaklıklarında tutmak için ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırır ve İşlemcileri stok hızlarının ötesine çıkarmak için daha fazla alan sağlar.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   ProCool Socket

   İyileştirilmiş 8-Pim Bağlantı

   Üstün dayanıklılık, sıcak noktaları ve konektör arızalarını önler.

   Geleneksel güç girişleriyle karşılaştırıldığında, ProCool soketleri PSU güç hatları ile tam temas sağlamak için sağlam özelliklere sahip olacak şekilde üretilmiştir. Ortaya çıkan düşük empedans, sıcak noktaların ve konektör arızalarının önlenmesine yardımcı olur.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   TUF BİLEŞENLER

   TUF Bobinler ve TUF Kapasitörler

   Askeri sınıf sertifikalı TUF bobinleri, CPU-ya sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırıyor.

   ASUS-a özgü kapasitörler %20 daha yüksek sıcaklığa dayanır ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   Digi+ VRM

   Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü VRM , işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

   *Özellikler modele göre değişiklik gösterebilir.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   DAHA SERİN TASARIM

    

   1. VRM SOĞUTMA BLOĞU ve TERMAL DOLGU
    Büyük boyutlu soğutma bloğu geniş yüzeyiyle VRM-i ve bobinleri kaplayarak ısı dağıtımını artırır. Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısıyı soğutma bloğuna iletir.
   2. M.2 SOĞUTMA BLOĞU
    M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD-yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

    

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   AI GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ MİKROFON

   Yalnızca ASUS anakartlarda bulunan yapay zeka AI destekli gürültü engelleme özelliğine sahip mikrofonlar 3,5 mm, USB veya Bluetooth ile bağlanabiliyor. Çok geniş bir makine öğrenimi veri tabanından yararlanan bu araç; klavye ve mouse sesleriyle birlikte çevreden gelen diğer gürültüleri ortadan kaldırarak yalnızca kendi konuşma sesinizin kalmasını sağlıyor. İşlemciye fazla yük bindirmeyen bu özellik oyun performansına minimum etki ediyor.

   *Test sistemi: İşlemci: AMD Ryzen 5 3600x; Anakart: ROG STRIX B550-I GAMING; Ekran kartı: NVIDIA RTX 2060-O6G; DRAM: Hynix 2666 16GB; Güç kaynağı: Seasonic 430W; HDD: Seagate M.2 NVME 2TB; Soğutma: Enermax T.B.APOLLISH; İletişim uygulaması: Discord uygulama içi gürültü engelleme özellikleri devre dışıdır ; Arka plan gürültüsü: Klavye tuş sesi, mouse tıklaması, insan konuşması ve müzik oynatımı *Gerçek performans sisteme göre değişiklik gösterir

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   OYUNLAR İÇİN SES

   SİNYAL-GÜRÜLTÜ ORANI

   Realtek ile birlikte TUF Gaming B550 serisi anakartlar için geliştirilen bu benzersiz ses codec-i, stereo çıkış için 108 dB sinyal gürültü oranı ve hat girişi için 103 dB SNR ile net ve kaliteli sesler oluşturur.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   GAMING KULAKLIKLAR İÇİN DTS® Custom

   Yerleşik DTS® Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   PCIe 4.0 M.2 64 Gbps-E KADAR

   TUF Gaming B550 serisi anakartlar, PCIe 4.0 M.2 yuvası desteği sayesinde NVMe SSD RAID yapılandırmasını kullanarak inanılmaz performans artışı sağlar. 3.Nesil AMD Ryzen platformunda en yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarmak için PCIe 4.0 depolama cihazıyla bir RAID yapılandırması oluşturun.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   WIFI 6

   802.11ax standardıyla uyumlu WiFi 6 modülü, teorik en yüksek bant genişliğini 2,4 Gbps gibi inanılmaz bir düzeye taşıyor. Uzman kullanıcılar için daha önemlisi, bu modül yoğun trafiğin olduğu kalabalık ağlarda daha verimli bağlantı deneyimi sunuyor. Anakartınızla birlikte bir ASUS Wi-Fi 6 router kullanarak Wi-Fi 6’nın gerçek potansiyelinden yararlanmanız mümkün.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C ve Thunderbolt™ 3 DESTEĞİ

   Uyumlu kasalarda arka panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 2 özellikli USB Type-A ve Type-C bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, oyun sistemlerinde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.

   Entegre Thunderbolt™ 3 başlığı toplam 40 Gbps arayüz bant genişliği sağlıyor. Tek bir Thubderbolt 3 girişi papatya dizilimiyle altı adede kadar cihaza destek veriyor ve 100 watt güçle hızlı şarj imkanı sunuyor.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   AURA SYNC RGB AYDINLATMA

   RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN

   İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED-ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   ADRESLENEBİLİR Gen 2 RGB BAŞLIK

   Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   SafeSlot

   PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB-ye sıkı bir biçimde tutturulur.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   ESD KORUMALARI

   ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   TUF LANGuard

   Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   DRAM YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

   Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM-e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL

   TUF Gaming anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF Gaming anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.

   TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

   ASUS Türkiye Garantili Ürün

   Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
   Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
   Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz


   Ürün Bilgileri
   PCI Express 5.0Yok
   İşlemci Soket TipiAM4 3000 Serisi , AM4 5000 Serisi
   AMD ChipsetAMD B550
   Ram Slot Sayısı4
   Max Ram Desteği128GB
   Ram TipiDDR4
   Ram Frekans Hızı4866 MHz
   Uyumlu İşlemcilerRyzen 9, 7, 5, 3 Soket AM4
   Anakart BoyutATX
   USB 3.2USB 3.2 x 6, USB 3.2 C Tipi x 1
   USB 3.1Yok
   USB 3.0Yok
   USB 2.0USB 2.0 x 4
   BluetoothBluetooth v5.2
   PCI Express 4.01 x PCI Express 4.0 x16
   PCI Express 3.01 x PCI Express 3.0 x1, 2 x PCI Express 3.0 x16
   M.21 x M.2
   Sata 6Gb/s6 x SATA 6Gb/s
   HDMIHDMI x 1
   DisplayPortDisplayPort x 1
   Lan Hızı10/100/1000/2500Mbps
   Lan Çıkış Sayısı1
   Wireless LANWiFi IEEE 802.11 a / b / g / n / ac / ax
   Ses ÇipiRealtek Audio CODEC
   Ses Kanal Sayısı7.1 Kanal
   S/PDIF Çıkışı1 x Optik
   Kasa TipiATX Mid Tower, ATX Full Tower, ATX Super Tower, E-ATX Mid Tower, E-ATX Full Tower
   Diğer Özellikler
   Stok KoduTUF-GAMING-B550-PLUS-WIFI-II
   MarkaAsus
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.