• Tüm Kategoriler
  • ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, 4xDDR5, 4x M2, HDMI, DP, 2xType-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth v5.2, AMD Ryzen 7000 Serisi, AM5 Soket Anakart

   Görsel 1
   AtlasPuan : 10.489.558
   Fiyat:
   13.249,97 TL
   Havale / EFT:
   13.051,22 TL
   2.434,68 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

   Sisteminizi B650-E-E ile orta seviyeden üst seviyeye çıkarın! PCIe 5.0 ve DDR5 kurulumunuzu geleceğe götürüyor ve yenilikçi Q-Design özellikleri sistem kurulumunu bir hayli hızlandırıyor. Ürünün tüm özellikleri, Ryzen 7000 serisiyle sizi yeni seviyeye taşımak için kararlı soğutma çözümü, kuvvetli soğutma blokları ve özel hız aşırtma teknolojileri ile destekleniyor.

   • Aşama başına 70A için derecelendirilmiş sağlam 16+2 eşli güç çözümü
   • Ryzen’ın oyun ve işleme gücünü anlık olarak maksimuma çıkarmak için dinamik hız aşırtma
   • İki x16 yuvası ve üç adet dahili M.2 yuvası PCIe Gen 5 için hazır
   • 6400 MT/s+, AMD EXPO, DRAM IC profilleri ve AEMP
   • Gigabit hızlardan daha yüksek hız sunan WiFi, düşük parazitli 6 Ghz bandına erişimin önünü açıyor
   • GPU’lar ve SSD’ler için kolay kurulum, ayrıca basit BIOS yeniden başlatma ve güncelleme

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 3

   KURULUM DOSTU ÖZELLİKLER


   PCIE® SLOT Q-RELEASE

   İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılıyor. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak çok kolaylaşıyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 4

   M.2 Q-LATCH

   Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitliyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 5

   CLEAR CMOS DÜĞMESİ

   CMOS düğmesi BIOS ayarlarını sıfırlamaya yardımcı oluyor. Yanlış BIOS ayarı seçildiğinde bilgisayarı yeniden başlatmak için de bu tuşu kullanmak mümkün.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 6

   BIOS FLASHBACK DÜĞMESİ

   BIOS FlashBack™, BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS UEFI dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS FlashBack girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 7

   Q-CODE LED PANEL

   İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılıyor. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak çok kolaylaşıyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 8

   PCIE 5.0

   Yeni standardı tamamen benimseyen Strix B650E-E, mevcut olan en hızlı SSD’lere ve ekran kartlarına sınırsız bant genişliği sağlamak için PCIe 5,0 desteği sunuyor. x16 yuvalarının ikisi de Gen 5 için hazır ve SafeSlot sabitleme braketleriyle korunuyor. M.2 yuvalarının ikisi, PCIe 5.0 arayüzünün sağladığı ışık hızında 16 Gb/s okuma ve yazma hızlarına sahip. Ayrıca, 4.0 çifti hala etkileyici olan 8 GB/s aktarımlar sağlıyor. Yeni nesil sürücülerin sıcaklıklarını dağıtmak için M.2 yuvalarının hepsi büyük soğutma bloklarıyla kaplı.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 9

   HIZ AŞIRTMA


   DYNAMIC OC SWITCHER

   Düşük iş parçacıklı görevler, AMD Precision Boost Overdrive PBO ile harika bir yükseliş yakalıyor. Ayrıca, tüm çekirdek frekansları geleneksel hız aşırtma ile daha da artırılabiliyor. Dynamic OC Switcher, PBO’yu veya tercih ettiğiniz ayarları CPU akımı veya sıcaklığına bağlı olarak dinamik olarak etkinleştirir. Her iki seçeneğin de en iyi yönlerini size sunar. Core Flex ve PBO İyileştirmesi; Dynamic OC Switcher ile birlikte çalışarak performansı daha fazla artırmak için kullanılabilir.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 10

   CORE FLEX

   Core Flex, sınırları hiç olmadığı kadar öteye taşımanız amacıyla akım, güç ve ısıyı yaratıcı yeni yollarla kontrol etmeniz için sizi güçlendirir. En basit haliyle, hafif yük altındayken sisteminizi kısıtlandırılmamış şekilde kullanabilirsiniz ve sıcaklıklar yükseldikçe güç tüketimini gitgide azaltmak için duraksama noktaları belirleyebilirsiniz. Sistemin son derece uyarlanabilir olması sayesinde parametreleri ayrı ayrı değiştirebilmeniz için birden fazla kullanıcı kontrollü işlev destekleniyor. Böylece işlemcinizin performansını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 11

   GÜÇ TASARIMI


   GÜÇ MİMARİSİ

   70A için derecelendirilen 16+2 güç aşamalarının her biri yeterli akım sağlayarak Ryzen 7000’in tüm iş yüklerinin üstesinden kolaylıkla gelmesini sağlıyor.


   ALAŞIM BOBİNLER VE DAYANIKLI KAPASİTÖRLER

   Aşırı sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından daha fazla performans sağlıyor.


   SEKİZ KATMANLI PCB

   Çok katmanlı devre kartı tasarımı voltaj regülatörü etrafındaki ısıyı hızla uzaklaştırarak sistem kararlılığını arttırıyor ve işlemciye daha fazla hız aşırtma olanağı sağlıyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 12

   BELLEK


   DDR5 GÜCÜ

   Stok DDR5 hızlarını aşmak isteyenler için ROG Strix B650E-E, AMD EXPO™ desteği sayesinde sistem toplama meraklılarına yönelik kitlere hazır. Tecrübeli kullanıcılar, UEFI menüsünde bulunan kapsamlı seçenekler aracılığıyla performansı daha fazla ayarlayabilirler.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 13

   AEMP

   ASUS Enhanced Memory Profile AEMP , PMIC kısıtlı bellek modülleri için sunulan özel bir aygıt yazılımı özelliğidir. AEMP, kullandığınız kit’deki çipleri otomatik şekilde bulup daha yüksek frekans ve daha dar zamanlamalara sahip optimize profiller sunuyor, böylece performansı zahmetsiz şekilde serbest bırakmanızı sağlıyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 14

   SOĞUTMA


   VRM SOĞUTMA BLOĞU DİZİNİ 1

   Yüksek performanslı Ryzen 7000 serisi işlemcileri besleyen güç çözümünü, artırılmış ısı dağıtımı için stratejik hava kanallarına sahip iki adet büyük soğutma bloğu kapsıyor.


   YÜKSEK İLETKEN TERMAL DOLGULAR 1

   Güç aşamaları ve soğutma bloğu arasında kullanılan yüksek kaliteli termal dolgular, ısı aktarımını iyileştirmeye ve VRM çalışma sıcaklıklarını düşürmeye yardımcı oluyor.


   M.2 SOĞUTMA BLOKLARI 2

   Soğutma blokları, kararlı performans ve güvenilirlik için dahili NVME SSD’leri uygun çalışma sıcaklıklarında tutmak amacıyla tüm yuvaları soğutuyor.


   CPU FAN BAŞLIKLARI 3

   Özel bir çift PWM/DC fan başlığı, CPU soğutucusuna kolay erişim sağlıyor.


   AIO POMPA FANI BAŞLIĞI 4

   Bağımsız su soğutma sistemleri özel bir PWM/DC fan başlığı.


   4 PİMLİ FAN BAŞLIKLARI 5

   Strix B650E-E’nin sahip olduğu beş adet fan başlığı, PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 15

   BAĞLANTI SEÇENEKLERİNDE ÖNCÜ


   WIFI 6E 1

   Dahili WiFi 6E teknolojisi yeni kullanılmaya başlayan 6 GHz bandından yararlanıyor ve yedi adede kadar 160 Hz bandıyla son derece yüksek kablosuz ağ performansı elde ediyor.
   *WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 16

   Intel 2.5G Ethernet 2

   Düşük gecikmeli oyun deneyimi, hızlı dosya aktarımları ve yüksek çözünürlüklü video yayınları, dahili Intel® 2.5 Gbps Ethernet’in yetenekleri arasında.


   SUPREMEFX

   ROG SupremeFX benzersiz donanım ve yazılım kombinasyonuyla üstün ses kalitesi sunuyor. Strix B650E-E, tüm kanallarda 32-bit/384 kHz’e varan yüksek çözünürlüklü ses oynatma için ALC4080 kodeğe sahip. Ön panel çıkışı, çok çeşitli hoparlör ve kulaklıklara yüksek netlikte sesler aktarabilen entegre Savitech amplifikatöründen faydalanıyor.

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 17

   ASUS Türkiye Garantili Ürün

   Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
   Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
   Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

    ASUS OG STRIX B650E-E GAMING WIFI Gorsel 18

   Ürün Bilgileri
   PCI Express 5.02 x PCI Express 5.0 x16
   İşlemci Soket TipiAM5
   AMD ChipsetAMD B650
   Ram Slot Sayısı4
   Max Ram Desteği128GB
   Ram TipiDDR5
   Ram Frekans Hızı6400 MHz
   Uyumlu İşlemcilerRyzen 9 ,7, 5, 3 Soket AM5
   Anakart BoyutATX
   USB 3.2USB 3.2 x 6, USB 3.2 C Tipi x 2
   USB 3.1Yok
   USB 3.0Yok
   USB 2.0USB 2.0 x 4
   eSataYok
   BluetoothBluetooth v5.2
   PCI Express 4.01 x PCI Express 4.0 x16
   M.24 x M.2
   Sata 6Gb/s4 x SATA 6Gb/s
   D-SubYok
   DVIYok
   HDMIHDMI x 1
   DisplayPortDisplayPort x 1
   Lan Hızı10/100/1000/2500Mbps
   Lan Çıkış Sayısı1
   Wireless LANWiFi IEEE 802.11 a / b / g / n / ac / ax
   Ses ÇipiSupremeFX Realtek ALC4080
   Ses Kanal Sayısı7.1 Kanal
   S/PDIF Çıkışı1 x Optik
   Kasa TipiATX Mid Tower, E-ATX Mid Tower, E-ATX Full Tower
   Diğer Özellikler
   Stok KoduROG-STRIX-B650E-E-GAMING-WIFI
   MarkaAsus
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.