• Tüm Kategoriler
  • ASUS PRIME H610M-A-WIFI, 2xDDR5, M.2, D-SUB, HDMI, DP, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, 12.Nesil, LGA1700 Soket, Anakart

   Görsel 1
   AtlasPuan : 3.678.229
   Fiyat:
   4.646,19 TL
   Havale / EFT:
   4.576,50 TL
   853,74 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Asus PRIME H610M-A WIFI inceleme


    

   PRIME H610M-A WIFI

   Intel® H610 LGA 1700 mic-ATX anakart. DDR5, PCIe 4.0, çift M.2 yuvası, Intel® 1 Gb Ethernet, WIFI 5, DisplayPort, HDMI®, VGA, USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası, Adreslenebilir Gen 2 başlıkları ve Aura Sync

   • Intel® LGA 1700 soket: 12. ve 13. Nesil Intel® işlemcilerine hazır.
   • Ultra hızlı bağlantı seçenekleri: PCIe 4.0, çift M.2 slots, Intel® 1Gb Ethernet ,WIFI 5 ve USB 3.2 Gen 2 desteği, ön panel USB 3.2 Gen 1 Type-C®
   • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, PCH soğutma bloğu ve Fan Xpert 2+
   • Aura Sync RGB Aydınlatma: RGB LED şeritleriyle kullanılabilen yerleşik adreslenebilir Gen 2 başlıkları Aura Sync uyumlu donanımlarla kolayca senkronize edilebiliyor<

   PRIME H610M-A WIFI

   PRIME

   ASUS Prime serisi anakartlar, 13. ve 12. Nesil Intel® işlemcilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için özenle geliştirildi. Sağlam güç tasarımına, kapsamlı soğutma çözümlerine ve akıllı ayar seçeneklerine sahip olan Prime H610, kullanıcılara ve kendi PC’lerini toplayan kişilere kullanışlı yazılımlar ve özelliklerle çeşitli performans ayarı seçenekleri sunuyor.

   PRIME H610M-A WIFI

   ESNEKLİK

   ASUS Prime serisinin temelinde kapsamlı kontrol imkanları yer alıyor. Prime H610 anakartlar sisteminizi her yönüyle ayarlamak için esnek araçlara sahip. Böylece çalışma şeklinize en uygun performans ayarlarını yapıp üretkenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

   Akıllı Kontrol

   EPU

   Çok Yönlü Enerji Verimliliği

   EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.

   PRIME H610M-A WIFI

   Fan Xpert 2+

   Esnek Soğutma Kontrolleri

   Prime 600 Serisi anakartlar, birlikte gelen Fan Xpert 2+ yazılımı ile sistem fanları üzerinde kapsamlı kontrol imkanı sağlar. Otomatik Ayar modu tüm parametreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde düzenler.

   PRIME H610M-A WIFI

   Digi+ VRM Kontrolü

   Hassas Dijital Güç Kontrolü

   Digi+ voltaj regülatör modulü VRM , voltaj düşüşlerinde gerçek zamanlı kontrol sağlayarak frekans ve güç verimliliği ayarlarını otomatik olarak düzenler. Ayrıca üst düzey kararlılık ve performans için işlemciye ince ayar yapma imkanı verir.
   *Teknik özellikler modele göre değişiklik gösterir.

   PRIME H610M-A WIFI

   UEFI BIOS

   Ünlü ASUS UEFI BIOS , sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da kapsamlı özellikler sağlar.

   Gelişmiş Mod

   Ciddi Uzmanlar İçin Gelişmiş Ayarlar

   UEFI’deki kullanışlı Gelişmiş mod, kontrolü tamamen elinize almanızı sağlıyor. Dahili arama özelliği seçenekleri bulmayı kolaylaştırırken çeşitli gelişmiş işlevler de ince ayar yapma imkanı veriyor. Böylece aradığınız performansa erişebiliyorsunuz.

   PRIME H610M-A WIFI

   EZ Modu

   Hızlı ve Kolay Kurulum

   Önemli ayarları ve istatistikleri görüntüleyen EZ modu ayrıca, kılavuzlar, sürükle bırak işlevi ve önemli ayarları tek tıkla uygulama gibi özelliklerle sisteminizi anında kurup kullanmanızı sağlıyor.

   PRIME H610M-A WIFI

   SOĞUTMA

   Birden fazla yerleşik soğutma bloğuyla ve hibrit fan başlıklarıyla donatılan Prime H610 serisi sisteminizin yoğun iş yükü altında bile serin ve stabil çalışmasını sağlar.

   Soğutma Blokları

   VRM SOĞUTMA BLOĞU

   VRM Soğutma Bloğu ve Termal Dolgular

   VRM soğutma bloğu ve termal dolgular, MOSFET’ler ve bobinlerdeki ısı aktarımını artırarak daha iyi soğutma performansı sağlar.

   PRIME H610M-A WIFI

   Daha Serin Tasarım

   Prime H610 serisi, Fan Xpert 2+ veya UEFI BIOS üzerinden yapılan kapsamlı soğutma kontrollerine sahiptir.

   Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı

   Her bir başlık, üç adet termal sensörü dinamik olarak referans alabilir. Fan Xpert 2+, desteklenen ASUS ekran kartlarının sıcaklığını takip etme imkanı vererek GPU ve CPU’ya yoğun yük bindiren görevlerde en uygun soğutmayı elde etmeyi sağlar.

   PRIME H610M-A WIFI

   Akıllı Koruma

   Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla ısınmaya ve fazla akıma karşı korur.

   PRIME H610M-A WIFI

   4 Pimli PWM/DC Fan

   Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

   PRIME H610M-A WIFI

   PERFORMANS

   Prime H610 serisi, 12. Nesil Intel® işlemcilerin artan çekirdek sayısının ve bant genişliğinin üstesinden gelebilecek şekilde geliştirildi. ASUS H610 anakartlar günlük üretkenliği artıran tüm temel özellikleri sunuyor. Böylece sisteminiz kararlı güç dağıtımı, kullanışlı soğutma ve esnek veri aktarım seçenekleriyle kullanıma hazır hale geliyor.

   Depolama

   İki adet M.2 yuvası 32 Gbps’e kadar

   PRIME H610M-A WIFI’teki PCIe® 3.0 üzerinden 32 Gbps’e kadar veri aktarımına destek veren çift M.2 yuvası, işletim sistemi veya uygulamalar için kullanılan sürücülerde daha hızlı açılış ve yükleme süreleri elde edilmesini sağlıyor.
   * Gerçek aktarım hızları, teorik maksimum hızdan daha düşük olacaktır.

   PRIME H610M-A WIFI

   Bağlantı Seçenekleri

   PCIe® 4.0

   12. Nesil Intel® Core™ işlemciler için özel olarak tasarlanan Prime H610 anakartlar, en yeni GPU’lar için PCIe® 4.0 bağlantı seçeneği sunuyor. Yüksek bant genişliği ve süper aktarım hızları ile yoğun iş yüklerinin üstesinden gelebilen, zengin özelliklere sahip sistemler kurabilirsiniz.

   PRIME H610M-A WIFI

   USB 3.2 Gen 2 Bağlantı Noktaları

   10 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızlarına sahip USB 3.2 Gen 2 özelliğindeki arka USB Type-C® bağlantı noktaları da dahil çok sayıda UBS bağlantısı ile çevre birimleriyle donatılmış üst düzey sistemler kurabilirsiniz.

   PRIME H610M-A WIFI

   Wi-Fi 5

   PRIME H610M-A WIFI, bağlı her kullanıcının en iyi kablosuz ve çevrimiçi hızları deneyimlemesini sağlamak için 433.3Mbps*'ye kadar aktarım hızları için 1x1 2.4/5GHz antenli 802.11ac Wi-Fi'ye sahiptir!
   *Gerçek hız değişiklik gösterebilir ve ağ koşullarına bağlıdır.

   PRIME H610M-A WIFI

   Intel® 1 Gb Ethernet

   Intel® Ethernet Connection I219-V, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

   • Düşük CPU iş yükü
   • Yüksek TCP ve UDP çıkışı

   PRIME H610M-A WIFI

   ÖZELLEŞTİRME

   Prime H610 serisi tüm deneyimi geliştirecek ince ayrıntılara sahip. Bunlar arasında net ses kalitesi sunan özel codec’ler ve tamamen size özel bir stil oluşturmanızı sağlayan kullanışlı RGB aydınlatma kontrolleri bulunuyor.

   Aura Sync

   Bilgisayar tutkunlarına yönelik düzgün ayarlanmış bir sistem buna uygun estetik bir görünüme sahip olmalı. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan cihazlar ve şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanım portföyüyle senkronize edilebilir.

   PRIME H610M-A WIFI

   Adreslenebilir Gen 2 Başlıkları

   Üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlığı, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

   PRIME H610M-A WIFI

   Armoury Crate

   Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate sisteminizdeki tüm cihazlarda RGB aydınlatma ayarlarını ve efektlerini tek bir kullanışlı arayüz üzerinden yapma fırsatı sunar. Bu yazılım ayrıca klavye ve mouse tercihleri de dahil olmak üzere sayısı giderek artan ASUS ürünü için ayar yapma olanağı verir. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ASUS topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşır.

   • Aura Sync
   • Sürücü & Kılavuz İndir
   • Hesap Yönetimi
   • Fan Xpert 2+

   PRIME H610M-A WIFI

   KURULUM DOSTU

   Q-LED Core

   Q-LED Core ekranı Power-On Self-Test Güç Açıldığında Yapılan Test - POST süresince güç LED’inin belirli biçimlerde yanmasını sağlayarak kullanıcıların potansiyel sorunları fark etmesine yardımcı oluyor.

   PRIME H610M-A WIFI

   Hasarları önleyen sağlam PCIe slotları

   SafeSlot Core, ASUS'a özgü bir PCIe slotudur. Özel bir kancayla anakarta tutturulan sağlam tasarımı sayesinde SafeSlot Core, standart genişleme slotlarına göre kartın yerinden çıkmasına karşı 1,6 kat ve kartın kaymasına karşı ise 1,3 kat daha fazla dayanıklılık sağlar.
   ASUS Prime anakartlardaki PCIe ve DIMM pinlerinin çevresinde güçlendirilmiş lehim noktaları da bulunur.

   PRIME H610M-A WIFI

   ASUS Türkiye Garantili Ürün

   Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
   Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş gelişkargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
   Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz


    

    

    

   Model
   PRIME H610M-A WIFI
   İşlemci
   13. Nesil Intel® Core™ ve 12. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemciler için Intel® Soket LGA1700*
   Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0'ı destekler**
   * CPU destek listesi için www.asus.com adresine bakın.
   ** Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği CPU türlerine bağlıdır.
   Yonga Seti
   Intel® H610 Yonga Seti
   Bellek
   2 x DIMM yuvası, Maks. 96 GB, DDR5 5600/5400/5200/5000/4800 ECC Olmayan, Arabelleğe Alınmayan Bellek*
   Çift Kanallı Bellek Mimarisi
   Intel® Extreme Bellek Profilini XMP destekler
   * Desteklenen bellek türleri, veri hızı hız ve DRAM modülü sayısı, CPU ve bellek yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterir; daha fazla bilgi için lütfen ürün bilgileri sitesinin Destek sekmesi altındaki CPU/Bellek Desteği listesine bakın veya https:// adresini ziyaret edin. www.asus.com/support/
   *ECC olmayan, arabelleğe alınmamış DDR5 bellek, On-Die ECC işlevini destekler.
   Grafikler
   1 x DisplayPort**
   1 xVGA bağlantı noktası
   1 x HDMI™ bağlantı noktası***
   * Grafik özellikleri CPU türleri arasında değişiklik gösterebilir. Güncellemeler için lütfen www.intel.com adresine bakın.
   ** Maks. DisplayPort 1.4'te belirtildiği gibi 4K@60Hz.
   *** HDMI 2.1'de belirtildiği gibi 4K@60Hz'yi destekler.
   Genişleme Yuvaları
   Intel® 13. ve 12. Nesil İşlemciler
   1 x PCIe 4.0x16 yuvası

   Intel® H610 Yonga Seti
   1 x PCIe 3.0 x1 yuvası

   - Kurulu cihazın uyumluluğunu sağlamak amacıyla desteklenen çevre birimlerinin listesi için lütfen https://www.asus.com/support/ adresine bakın.
   Depolama
   Total, 2 x M.2 yuvasını ve 4 x SATA 6 Gb/s bağlantı noktasını destekler
   Intel® H610 Yonga Seti

   M.2_1 yuvası Anahtar M , tip 2242/2260/2280 PCIe 3.0 x4 modunu destekler
   M.2_2 yuvası Anahtar M , tip 2242/2260/2280 PCIe 3.0 x2 modunu destekler
   4 x SATA 6 Gb/s bağlantı noktası
   Ethernet
   1 x Intel® 1Gb Ethernet
   ASUS LANGuard
   Kablosuz & Bluetooth
   Wi-Fi 5
   Wi-Fi 5 802.11 a/b/g/n/ac
   2,4/5GHz frekans bandını destekler
   Bluetooth® v5.0*
   *Bluetooth sürümü farklılık gösterebilir; en son teknik özellikler için lütfen Wi-Fi modülü üreticisinin web sitesine bakın.
   USB
   Arka USB Toplam 5 bağlantı noktası
   1 x USB 3.2 Gen 2 10G bağlantı noktası 1 x Tip A

   4 x USB 2.0 bağlantı noktası 4 x Tip A
   Ön USB Toplam 6 bağlantı noktası
   1 x USB 3.2 Gen 1 5G konektörü USB Type-C®'yi destekler

   1 x USB 3.2 Gen 1 5G başlığı ek 2 USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktasını destekler
   1 x USB 2.0 başlığı 1 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
   1 x USB 2.0 başlığı ek 2 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
   Ses
   Realtek 7.1 Çevresel Ses Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i*
   - Destekler: Jak algılama, Çoklu akış, Ön Panel Jakını yeniden görevlendirme
   - 24-Bit/192 kHz'e kadar oynatmayı destekler
   Ses Özellikleri
   - Ses Koruması

   - Birinci sınıf ses kapasitörleri
   - Özel ses PCB katmanları
   * 7.1 Çevresel Ses ses çıkışını desteklemek için ön panelde HD ses modülü bulunan bir kasa gereklidir.
   Arka Panel Giriş/Çıkış Bağlantı Noktaları
   1 x USB 3.2 Gen 2 10G bağlantı noktası 1 x Tip A
   4 x USB 2.0 bağlantı noktası 4 x Tip A
   1 x DisplayPort
   1 xVGA bağlantı noktası
   1 x HDMI™ bağlantı noktası
   1 x Wi-Fi Modülü
   1 x Intel® 1Gb Ethernet bağlantı noktası
   3 x Ses jakları
   1 x PS/2 Klavye mor bağlantı noktası
   1 x PS/2 Mouse yeşil bağlantı noktası
   Dahili Giriş/Çıkış Konnektörleri
   Fan ve Soğutma ile ilgili
   1 x 4 pinli CPU Fan başlığı

   2 x 4 pinli Kasa Fan başlıkları
   Güçle ilgili
   1 x 24 pinli Ana Güç konektörü

   1 x 8 pinli +12V Güç konektörü
   Depolamayla ilgili
   2 x M.2 yuvası Anahtar M

   4 x SATA 6 Gb/s bağlantı noktası
   USB
   1 x USB 3.2 Gen 1 5G konektörü USB Type-C®'yi destekler
   1 x USB 3.2 Gen 1 5G başlığı ek 2 USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktasını destekler
   1 x USB 2.0 başlığı 1 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
   1 x USB 2.0 başlığı ek 2 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
   Çeşitli
   3 x Adreslenebilir Gen 2 başlıkları
   2 x AURA RGB başlıkları
   1 x CMOS başlığını temizle
   1 x Ön Panel Ses başlığı AAFP
   1 x COM Bağlantı Noktası başlığı
   1 x S/PDIF Çıkış başlığı
   1 x Hoparlör başlığı
   1 x SPI TPM başlığı 14-1pin
   1 x 10-1 pinli Sistem Paneli başlığı
   Ayırt Edici Özellikler
    ASUS 5X PROTECTION III
   - DIGI+ VRM

   - LANGuard
   - Aşırı Gerilim Koruması
   - SafeSlot Çekirdeği
   - Paslanmaz Çelik Arka G/Ç
   ASUS Q-Design
   -Q-DIMM

   - Q-LED Core
   - Q-Slot
   ASUS Termal Çözüm
   - VRM soğutucu tasarımı

   AURA Senkronizasyonu
   - AURA RGB başlıkları

   - Adreslenebilir Gen 2 başlıkları
   Yazılım Özellikleri
   ASUS'a Özel Yazılım
   Armoury Crate

   - Aura Creator
   - Aura Sync
   - Fan Xpert 2+
   - İki Yönlü Yapay Zeka Gürültü Engelleme
   AI Suite 3
   - Performans ve Güç Tasarrufu Yardımcı Programı
   TurboV EVO
   EPU
   -DIGI+ VRM
   - PC Cleaner
   ASUS CPU-Z
   Deluxe için Norton 360 60 Gün Ücretsiz Deneme
   WinRAR
   UEFI BIOS
   ASUS EZ DIY

   - ASUS CrashFree BIOS 3
   -ASUS EZ Flash 3
   - ASUS UEFI BIOS EZ Modu
   BIOS
   128 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
   Yönetilebilirlik
   PME, PXE'den WOL
   Aksesuarlar
   Kablolar
   2 x SATA 6 Gb/sn kablo
   Çeşitli
   1 x ASUS Wi-Fi hareketli anten
   1 x G/Ç Kalkanı
   M.2 SSD için 1 x Vida paketi
   Dokümantasyon
   1 x Kullanım kılavuzu
   İşletim Sistemi
   Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit
   Form Faktörü
   mATX Form Faktörü
   9,6 inç x 8,5 inç 24,4 cm x 21,6 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok KoduPRIME-H610M-A-WIFI
   MarkaAsus
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.